Ostatní články

NOVÝ WEB

1. dubna 2010 v 18:59 | Jessie
Toto je poslední příspěvěk na tomto blogu.
Dál budu přispívat na novém webu.
Dále mne najdete na FLICKRu :).

(na webu už vyhlíží nová kresba.)Shape Of My Heart

31. března 2010 v 21:09 | Jessie
Zdravím přátelé ! :)

Jess nelení a kreslí jeleny.
copyright Jessie 2009/2010

Dále mám skorodokončenou jednu kresbu. Jako naschvál jsem si těsně před dokončením šla dát něco dobrého a při krájení chleba jsem si "ufikla" kus levého ukazováčku. Takže dokreslím zítra, až mi z toho nebude valit krev kdykoliv s ním pohnu :).

A ještě jedna novinka, už mám hotový web, takže by se příští článek už měl objevit tam (dám sem veliký, ba obrovský odkaz, takže se nebojte, že byste o něco přišli ! .)

A poslední - dávám si menší počítačový púst, tak ted moc nebudu přispívat. Děkuji Teris, protože mě vážně povzbudila. Když se kouknu na své kresby, tak mám chut vzít těch novejch 30 A3 výkresů (děkuju mami.) a všechny je rozdupat a roztrhat a snad i rozkousat ! Vážně na sobě budu muset zapracovat, pokud nechci zůstat takhle, jakože vážně nechci !

Přeji krásné prázdniny, já ležím zachumlaná v peřinách s čajem v ruce a šátkem kolem krku.
(A samozřejmě nechybí skicák)
Jess

4 times

3. ledna 2010 v 19:15 | Jessie
Dnešní den bych rozdělila na 4 etapy.
Po příšerném snu, kdy se mě snažil přejet vlak (mimochodem, nepodařilo se mu to ! děkuju mami ! zachránila jsi mě ! :D).
Potom následovala veliká nechut provázená myšlenkama jak odpálit jednoho milého člověka na nějakou hodně vzdálenou planetu (bez jídla a vody, samozřejmě).
Pak mi jako z nebe přišla úžasná, milá, hodná, šikovná a krásná Teris, já si postěžovala a všechno bylo zase pěkné.
A nakonec, uchvácena jednou krásnou básničkou :) hodinu jen koukala do zdi.
Obyčejná, mě se moc nelíbí, ale tak, aby ten článek nebyl tak prázdnej :). Jen pro zpestření. Z toho kabátku jsem štastná :) podařil se mi ve slevách ulovit za 600 :).

Vánoce.

18. prosince 2009 v 17:29 | Jessie
Konečně pátek. Miluju pátky.
Není nad pocit, že před sebou máte dva dny volna. V tomto případě jen jeden.
V něděli jdu šaškovat na náměstí s koledama...
Skvělý.
V tom mrazu,
s kašlem.
Třeba bude i sněžit...
...zmrznem.
juhuuu !

Už se neuvěřitelně těším na Vánoce, ikdyž, já je nemám zrovna v oblibě (zima, zima, zima, mokro...), ale už od září navyšuju hromadu balících papíru, mašlí... to miluju.
Těším se na ty úsměvy (nefalešné, podotýkám.), na bramborový salát a na cukroví, které do Štědrého dne nikdy nezbyde. Divnější však je, že letos vůbec nemáme perníčky.
..A zrovna bych si dala.

A ted mě napadá, ještě jsem se vám nezmínila o mé lásce k sladkýmu... :D
Miluju sladký.
Víc než kdokoli jiný. (trvám si na tom !)
A Vánoce jsou v tomto úžasný. Každej rok se přejídám sladkýho až je mi blbě :D. To pak následují pistáciové oříšky. mnam.
Ale stejně mám nejraději lékořicový pendreky. Ty černý.

• Už brzo by se to tu mělo stěhovat na novou doménu, konečně web. Ještě nic neslibuju, víte jak to se mnou je. Ale už stačí jen design. To nejhorší...
Po Vánocích by měly přibýt nějaké kreby a snad i fotky, už by to chtělo zase sluníčko. :))

...
Je mi nějak špatně.
To bude z toho cukroví. :D
... jdu si pro oříšky.

Pěkné Vánoční svátky a bezednou mísu s cukrovím :D.
Jess.

so rainy time.

10. listopadu 2009 v 17:29 | Jessie
Prší. Úžasný pocit mít jako jediná z celé ulice odhrnuté žaluzie a otevřené okno. aaach ^^.
A ani mi nevadí, že každý, kdo půjde kolem, uvidí tu zeď oblepenou plakáty...

Jessína má krizi. Nemá dost času ! :DD
Do čtyř už je tma... Nedá se nic fotit, vlastně ani za světla. Zima, mokro, sníh, škola...brr. Jak bylo léto úžasné ...

A přesto se mi to všechno zdá jako sen.
Všechno co jsem chtěla, se mi splnilo.
Ano, má to ale i špatné stránky.
...
A pro mě poučení
...

Když o něco projevíš větší zájem, ostatní ho začnou jevit taky. Takže si budu asi raději nechávat vše jen pro sebe. Někdy je to tak lepší.

Dalo by se říct, že nápadů mám ted nekonečno. :DD
Jsou to nápady podle mě úžasný, ale to světlo !
Kdy už bude zase pěkně ?

:))

- Od smutné Jessi k drakovi -

31. října 2009 v 17:49 | Jessie

Dlouho jsem se neozvala.

Kam se poděla ta stále veselá Jessie ?

Byl to úžasný měsíc, ale přitom měsíc plný otázek bez odpovědí...

...A všechno mě to nutí neustále přemýšlet.

Jak princezna, která čeká na záchranu před drakem a princ má zpoždění :DD.

• A hned je tu otázka, proč má princ vlastně zpoždění ?
Asi mu na princezně moc nezáleží, že...
• Proč se princezna vlastně nedokáže zachránit sama ?
• A proč chce vlastně drak princeznu sežrat ?

- A konečně, kdo mi na ty otázky odpoví ? -

A už jsem se opět dostala někam úplně jinam :DD.
Úplně jinam, než jsem chtěla....

- Od smutné Jessi k drakovi. -
( to už je pomalu jak název k nějakému románu :DD ).

--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---

Originalita, inspirace a kopírování

4. září 2009 v 22:00 | Jessie
Je určitá hranice mezi inspirací a kopírováním a já jej sice nerada, ale musím zmínit. Rozhodně nebudu ukazovat prstem, takových případů je více a já je chápu, znám to. Ze začátku jsem také jen "kopírovala" od různých umělců, obrázky měly úchvatné, tak jsem si prostě jednoduše něco podobného nakreslila, jenže rozdíl je když si to kreslíte doma pro radost, než když to přezentu-

Nový vzhled - Vrba

29. srpna 2009 v 10:44 | Jessie
Tak konečně mě osvítila tvořivá můza (:DD) a já konečně zpracovala nový vzhled. Je poměrně jednoduchý, ale v jednoduchosti je krása :)). Do záhlaví jsem použila můj včerejší rychlo-akvarel. Ještě dodělám nápisy do menu a bude to hotové :).

v Jeseníkách

23. srpna 2009 v 15:18 | Jessie
To vlastně ani nevíte, moje mamka je v lázních - Jeseníkách, tak jsme ji jeli na tři dny navštívit... Bylo tam krásně, nádherná příroda... Hned první den jsem byla s mamkou na keramice, celou hodinu jsem zkoušela něco "umotat" na hrnčířském kruhu, je to teda makačka, to musím říct! Nejdřív mě to paní "asistentka" ukázala a já si v duchu říkala: hmm, to bude hračka... Ale nebyla! :D dělala jsem to asi na čtyři pokusy a nakonec nic nemám :D, pokaždé se mi to zezačátku suprově dařilo, ale jak jsem začala "hrneček" zvyšovat, tak se mi vrchní část urvala :DD... paní "asistentka" mě ale chválila :) Ale zážitky mám krásné!

Kreslit jsem moc nestíhala, bohužel :((, ale mám několik super fotek :)... Jinak už se hrozně těším do školy!

Na otočku

15. srpna 2009 v 12:00 | Jessie
Jsem tu jen na otočku, protože za chvíli jedu k babičce na oběd. Večer Vám sem dám včerejší kresbu jelena (miluju jeleny!). Dnes ráno jsem začala s portrétem Dicka (můj pes), ale pořád se vrtěl, což o to, 10 min vydržel se nehýbat (v leže) ale pak zalezl do boudy a z trucu už nevylezl :D, náčrtek mám, takže budu odpoledne pokračovat... U babičky zkusím přemluvit dědu na portrét :). A večer konečně už začnu s akvarelem, který už na mě čeká asi týden :). Víte, jak je mi líto, že už posekali obylí? Tam by byly překrásný fotky! No co, ještě kvetou vlčí máky... :)

Už vím, co chci

12. srpna 2009 v 10:28 | Jessie
Když jsem si zakládala blog, tak jsem spíš chtěla zveřejňovat mé výrobky atd... Postupně se to převrhlo v Obrázky a fotky, předtím jsem nevěděla co chi, teď to vím :) - chci malovat! Všechny ty vaše komentáře mě povzbudily a nadchly pro mé další kresby a fotky. Blog mě celkově povzbudil něco dělat - na vyšší úrovni než předtím :)

Tímto blogu.cz děkuju, že jsem dostala takovou šanci. :))

Dobro došli - už jsem doma :)

29. července 2009 v 20:59 | Jessie
Tak už jsem zpět, k historce s chobotnicí se za těch 14 dní připojily další zajímavé příběhy, ale ty až zase někdy jindy. Dickyho jsem po návratu snad ani nepoznala, trochu přibral a taky vyčesaný není, ale čiperný je pořád :). Cestou autem jsem přečetla skvělou knížku Mimozemšťané v Guslaru od Kira Bulyčova, je to sbírka sci-fi povídek. Ale nyní jde zakoupit jen v antikvariátech, ale knížka je to opravdu fantastická! Zítra stáhnu fotky a možná sem i některé dám. Dobrou :)

Pozdrav z Chorvatska!

25. července 2009 v 18:43 | Jessie
V Chorvatsku je krásně! Jen pár dnů bylo mírně pod mrakem. Protože jsem na chatě skoro pořád jen fotila, tak teď zas maluju :), už teď mám několik skvělých obrázků, zatím převážně akvarely.U nás doma je s kocourem a naším hafíkem děda. Včera jsem objevila úžasný obchod s bižuterií, tak se kuny jen sypou :). Co mi ale nebudete věřit je, že jsem asi před 3 dny potkala pod mořem chobotnici, no, spíš chobotničku :)

jen tak jsem si plavala, přes obličej potapěčské brýle, na nohou ploutve a z vody vykukuje šnorchl, takto plavajíc najednou zpozoruji černý kouř (stále pod vodou) a zmítajícího se chlápka, který šíleně mává rukama, plavu blíž, pořád nic, plavu ještě kousek blíž a zastavím se, dál bych už asi něměla plavat, nemůžu být přece tak vlezlá, říkám si... Přemýšlím co by to tak mohlo být, napadl mě třeba písek, či co. No a pak jsem v tom závoji černého kouře uviděla chobotnici přicuclou chlapovi na ruce a víte co?! Popadl mě hysterický záchvat a letěla, teda spíš plavala jsem honem pryč, do teď nevím, jak to dopadlo :(. Ale myslím, že je to další inspirace pro nějaký další akvarel :)

Přidala bych i nějaké fotky, ale v notebooku nemám photoshop, takže fotky budou až po dovči :).

Dovolená 7. - 11.7

6. července 2009 v 21:12 | Jessie

Od 7.7. do 11.7. Jsem na dovolené

11. co se vrátím vám sem dám pár foteček. Na chatu si beru 2 IOS karty, takže budu mít paměti víc než budu potřebovat, dohromady 5 GB, což je v mém případě kolem 5000 fotek! Můžete se těšit na další fotky, akvarely, kresby a další!

2O. června

20. června 2009 v 22:23 | Jessie
Mám tu pro Vás hned několik zpráv, už druhým týdnem jsem nemocná (nejspíš borelióza), takže veškeré mé akce, které pslední dva týdny provozuju, probýhají doma. Těmi akcemi myslím ležení v posteli s peřinou až k uším, notebookem v klíně a hlazení vrnícího kocourka, bohužel už jen jednoho, ten druhý je už déle nezvěstný :(. A když už zazvoní kamarádka na dveře, že mi prý vyvenčí psa, tak je to jediné, co mě za celý den potěší... A když mám o něco lepší náladu, tak maluju, většina obrázků však dopadla děsivě, takže vám je nejspíš neukážu :D. Včera jsem umotala jednoho kofoláčka, z té nové reklamy na kofolu :), pokud někdo nezná, tak je ke zhlédnutí TADY. Toho mého kofoláčka vám tu v blízké době ukážu, až budu mít chuť ho jít vyfotit na zahradu, zvlášť, když je teď to krásné deštné počasí, pro focení jak stvořené ;). Blog budu přesouvat na novou adresu, ale víc vám řeknu až později... Na youtube jsem našla toto video (kseslení realistického oka v pc), tak se zítra pokusím podle toho návodu alespoň o nějaký náznak oka :).

Zrcadlovka

24. května 2009 v 13:11 | Jessie
Tak už asi v tomto týdnu mě opustí můj rok starý kompakt a poputuje do nového a doufám skvělého domova (pokud si říkáte, že s foťákem zacházím jako chovná stanice se štěnětem, pro kterého si přijdou nový majitelé, je to pravda :D). Mám téměř našetřeno na zrcadlovku, přesněji cannon 50D. Ale chvíli ještě bude trvat než si ji pořídím. Proto tu teď delší dobu nebudu dávat žádné fotky, možná ještě nějaké staré najdu a dám je sem, ale spíš teď budu něco tvořit (já to slovo tvořit tak nemám ráda :/)... Teď hodně maluju akvarel, ale né všechny obrázky jdou vyfotit, takže je sem dávat zatím nebudu. Od focení si na chvíli odpočinu.

PS: fotku fotil taťka, takže chvalte, chvalte, všechno vyřídím :)
 
 

Reklama